Çin Dili ve Edebiyatı programında, Çin kültürü ve edebiyatı incelenmekte, Çin dilinin diğer dillerle olan ortak yönleri araştırılmaktadır. Çin Dili ve Edebiyatı programında eğitim süresi 4 yıldır. 

Çin Dili ve Edebiyatı programını bitirenlere, Lisans Diploması verilir ve diplomada bitirilen bölüm belirtilir. Programda dersler, Çin dilinin özellikleri, Çin alfabesi, gramer yapısı, yazılı-sözlü anlatım teknikleri, çeviri, metin incelemeleri, Çin edebiyatına giriş, dilin tarihsel gelişimi, kültür incelemeleri, öykü-roman-şiir incelemeleri gibi dersler okutulur. 

Çin Dili ve Edebiyatı alanında çalışacak kimselerin, genel akademik yeteneğin yanı sıra sözel yetenek, güçlü bir bellek ve dikkate sahip olmaları gerekir.

Mezunlar, turizm sektöründe, TRT’de, basın yayın kuruluşlarında, elçiliklerde, çeviri bürolarında, ithalat – ihracat yapan kuruluşlarda, ayrıca üniversitelerde bilimsel araştırmalara katılarak çalışabilirler.

Görseli büyütmek için ekranı yakınlaştırabilir, daha kolay bir kullanım için telefonunuzu yatay konuma getirebilirsiniz.