Fransız Dili ve Edebiyatı programında, Fransız dili, Fransız edebiyatı, tarihi, önemli Fransız yazarları ve edebiyat akımlar incelenmekte ve öğretilmektedir. Fransız Dili ve Edebiyatı programında eğitim süresi 4 yıldır. Fransız Dili ve Edebiyatı programını bitirenlere, Lisans Diploması verilir ve diplomada bitirilen bölüm belirtilir.

Programda dersler, Fransız dilinin yapısı, gramer özellikleri; Fransızca metin incelemeleri, çeviri, yazılı sözlü yazma teknikleri, anlatım teknikleri, Fransız edebiyatı incelemeleri, Fransız tarihi, Fransız yazarlarından seçmeler, edebiyat eleştirileri, Fransız tiyatrosu konularında dersler okutulur.

Fransız Dili ve Edebiyatı alanında çalışacak kimselerin, genel akademik yeteneğin yanı sıra sözel yeteneğe, güçlü bir bellek ve dikkate sahip olmaları gerekir. 

Mezunlar, radyo ve televizyon kurumlarında, elçiliklerde, turizm acentelerinde ve ticari şirketlerde çalışabilirler. Öğretmenlik sertifikası alanlar orta dereceli okullarda öğretmenlik yapabilirler.

Görseli büyütmek için ekranı yakınlaştırabilir, daha kolay bir kullanım için telefonunuzu yatay konuma getirebilirsiniz.