Fransızca Öğretmenliği programında, ortaöğretim kurumlarının öğretmen ihtiyacına yönelik eğitim, öğretim ve araştırma yapılmaktadır. Fransızca Öğretmenliği programında eğitim süresi 4 yıldır. Fransızca Öğretmenliği programını bitirenlere, Lisans Diploması ve Öğretmen unvanı verilir.

Programda dersler, Fransız dili gramer özellikleri, dilbilimine giriş, çeviri, karşılaştırmalı Türkçe-Fransızca dil bilgisi, Fransız edebiyatından seçmeler, genel öğretmenlik metotları, eğitimde ölçme ve değerlendirme, Fransız edebiyat tarihi gibi dersler okutulur. 

Fransızca Öğretmeni olmak isteyen kimselerin, üstün bir akademik yeteneğe ve sözlü ifade gücüne sahip, insanlara bir şeyler öğretmekten hoşlanan, sabırlı ve yaratıcı kimseler olmaları gerekir.

Mezunlar, yabancı dille ya da Türkçe eğitim yapan orta dereceli okullarda yabancı dil öğretmeni olarak görev alabilirler. Ayrıca dil eğitimi veren kurslar ve turizm sektörü de mezunlara iş olanağı sağlayan sektörlerdir.

Görseli büyütmek için ekranı yakınlaştırabilir, daha kolay bir kullanım için telefonunuzu yatay konuma getirebilirsiniz.