İngiliz Dil Bilimi programında,İngilizcenin yapısı, gramer özellikleri, kelimelerin kökenleri ve diğer dillerle ilişkileri konularında eğitim verilmektedir.

İngiliz Dil Bilimi programında eğitim süresi 4 yıldır. İngiliz Dil Bilimi programını bitirenlere, Lisans Diploması verilir ve diplomada bitirilen bölüm belirtilir. 

Programda dersler, İngiliz dilinin yapısı, gramer özellikleri, yazılı, sözlü anlatım teknikleri, kompozisyon, çeviri, kelime inceleme, metin inceleme konularında dersler okutulur. İngiliz Dil Bilimi alanında çalışacak kimselerin, genel akademik yeteneğin yanı sıra sözel yetenek, güçlü bir bellek ve dikkate sahip olmaları gerekir.

Mezunlar, yükseköğretim kurumlarında okutman olarak görev alabilir, turizm ya da ithalat-ihracat şirketlerinde mütercim tercüman olarak çalışabilirler. Öğretmenlik sertifikası alanlar ilköğretim ve ortaöğretimde İngilizce öğretmeni olarak çalışabilirler.

Görseli büyütmek için ekranı yakınlaştırabilir, daha kolay bir kullanım için telefonunuzu yatay konuma getirebilirsiniz.